7.10.16

Narva-Jõesuu Linnavalitsus maksab detsembris jõulutoetust kõigile pensionäridele.

Kõik alla 63 aastased isikud, kes saavad pensioni (ennetähtaegset  vanaduspensioni, soodustingimustel vanaduspensioni, töövõimetuspensioni, rahvapensioni, väljateenitud aastate pensioni, toitjakaotuspensioni, pensioni teiste seaduste alusel) peavad esitama uue taotluse.

Taotlusele lisada isikut tõendav dokument, arvelduskonto number, kuhu toetus üle kanda, kehtiv pensionitunnistus ning töövõimetuspensionäridel kas pikendatud  pensionitunnistus või kehtiv otsus püsiva töövõimetuse tuvastamise kohta.

63 aastased ja vanemad pensionärid peavad esitama uue taotluse juhul, kui Teil on aasta jooksul muutunud pangakonto number või isik, kelle kontole Te olete usaldanud toetuse laekumise.

Toetust võib taotleda isik, kes on  olnud 01.12.2016 seisuga  Narva-Jõesuu elanike registris vähemalt üks aasta.

Taotlusi võetakse vastu kuni 4.novembrini 2016 linnavalitsuses kab 201.

Toetus kantakse taotlejatele  üle ainult pangakontole detsembri kuu jooksul.

Informatsioon telefonidel 35 99 589, 35 99 586.

7.10.16

Narva-Jõesuu Linnavalitsus maksab detsembris toetust 3 ja enama alla 18aastase lapsega peredele ning puudega lapse peredele

Palume kõigil eelpool nimetatud peredel ( ka need pered, kes on varasematel aastatel toetust saanud) esitada uus taotlus Narva-Jõesuu Linnavalitsuses kab 201. Kindlasti peab kaasas olema isikut tõendav dokument, arvelduskonto number, kuhu toetus üle kanda, laste sünnitunnistused ja puudega lapse puhul ka kehtiv otsus puude määramise kohta.

Toetust võib taotleda isik, kes ise ja kelle lapsed on olnud kantud Narva-Jõesuu elanike registrisse vähemalt üks aasta.

Avaldusi võetakse vastu 4.novembrini 2016.a.

Avaldus

Informatsioon telefonidel 35 99 586, 35 99 589.

19.02.15

Täiendavate sotsiaaltoetuste maksmine Narva-Jõesuu linna elanikele on reguleeritud Narva-Jõesuu Linnavolikogu 23.02.2011.a määrusega nr 45 "Narva-Jõesuu linna eelarvest täiendavate sotsiaaltoetuste andmise tingimused ja kord".

Määrusega on kehtestatud järgnevad sotsiaaltoetused:

Lapse sünnitoetuse

suuruseks on 191,73 EUR.

Lapse sünnitoetus on toetus lapsevanemale lapse sünni puhul. Sünnitoetus määratakse lapse vanemale tingimusel, et lapse ema on rahvastikuregistri andmetel sünni registreerimisel Narva-Jõesuu linna elanik ning on rahvastikuregistri andmetel elanud Narva-Jõesuu linnas vähemalt aasta enne lapse sündi. Laps peab rahvastikuregistri andmetel olema Narva-Jõesuu linna elanik. Mitmike sünni puhul makstakse sünnitoetust iga lapse eest. Lisaks sünnitoetusele kingitakse lapsele kinkepakk.

Avaldus

Toetus lasteaialastele toitlustamise kulude katmiseks

Toetust makstakse Narva-Jõesuu lasteaia laste toitlustamise kulude katmiseks. Toitlustamise kulud kaetakse rahaliste vahendite piisavuse korral lapsevanema (hooldaja, eestkostja) taotluse ja lasteaia hoolekogu protokolli alusel.

Koolitoetus

on ühekordne toetus esimesse klassi astuva lapse toetamiseks 63,91 EUR.

Koolitoetus määratakse vanemale tingimusel, kui üks lapse vanematest või eestkostja on rahvastikuregistri andmetel Narva-Jõesuu linna elanik ning laps on rahvastikuregistri andmetel Narva-Jõesuu linna elanik.

Avaldus

Abivahendite toetus ja toetus prillide ostmiseks lapsele

Toetus abivahendite ostmise, rentimise ja kasutamise kulude osaliseks hüvitamiseks.Toetust prillide ostmiseks makstakse toimetulekuraskustes olevate perede lastele üldjuhul kuni 50% prilliklaaside (läätsede) maksumusest ostutšeki alusel, rahaliste vahendite olemasolu korral.

Toetus ravimite ostmiseks

Toetust retseptiravimite ostmiseks võib taotleda isik, kes põeb pikaajalist või kroonilist haigust ning kes ei saa ravimite ostmiseks riiklikku soodustust või kelle ravimikulusid ei hüvitata muudel alustel. Puudega isikule makstakse toetust ravimite ostuks, kui igakuuline ravimite maksumus ületab puudega inimese sotsiaaltoetuse summat. Ravimite maksumusest kompenseeritakse isiku kohta kuni 31,96 EUR aastas, rahaliste vahendite olemasolu korral.

Jõulutoetused

Jõulutoetust makstakse 3- ja enamalapselistele peredele, puudega lapse perele, pensionäridele, rahaliste vahendite olemasolu korral.

Jõulutoetus ( pensionäär )

Jõulutoetus ( paljulapseline pere ja puudega laps )

Vanurite juubelitoetus

Toetust makstakse linna eakatele inimestele alates 70. sünnipäevast igal juubelil 12,78 EUR.

Avaldus

Toetus sõidukulude katmiseks ravi-ja rehabilitatsiooniasutusse sõiduks

Toetust võib taotleda, kui ravi – või rehabilitatsiooniasutus asub väljaspool Ida-Viru maakonda, rahaliste vahendite olemasolu korral.

Matusetoetus

Toetust makstakse Narva-Jõesuu linna elaniku (rahvastikuregistri andmetel) surma korral tema matuse korraldajale, toetuse suuruseks on 127,82 EUR.

Vältimatu sotsiaalabi

Vältimatut sotsiaalabi osutatakse isikule, kes on sattunud sotsiaalselt abitusse olukorda elatusvahendite kaotuse või puuduse tõttu – võimalusel tagatakse toit, riietus, ajutine peavari.

Kriisitoetus

Narva-Jõesuu Linnavalitsus maksab toetust kriisiolukorra leevendamiseks, mille on põhjustanud õnnetusjuhtum, tulekahju, vargus, perekonnaliikme haigestumine.

Hooldekodusse paigutatud isiku ülalpidamiskulude kompenseerimine

Hooldekodusse paigutatud isiku, kellel ei ole abikaasat, lapsi või lapselapsi ega sugulasi, kes peaksid tema eest hoolitsema, ülalpidamiskulud kompenseeritakse linnavalitsuse poolt hooldekodusse paigutatud isikule ulatuses, mida ei kaeta isiku pensioni ja muude toetuste abil.