Narva-Jõesuu metsade kaitseks kogutud allkirjad anti üle linnapeale

Täna, 8. juuni ennelõunal anti Narva-Jõesuu linnapeale Maksim Iljinile üle linna männimetsade kaitseks kogutud allkirjad ja allkirjastati koostööleping.

Narva-Jõesuu, Narva ja teiste omavalitsuste elanikud kogusid käesoleva aasta märtsi- ja maikuu jooksul 1111 elektroonilist ja 1829 käsitsi kirjutatud allkirja nõudmisele võtta Narva-Jõesuu metsad kaitse alla, et neid massiliselt maha ei võetaks.

Käsitsi allkirjastatud pöördumise andis allkirjade kogumise korraldanud MTÜ Narva-Jõesuu Kohalik Algatus poolt linnapeale Maksim Iljinile üle Natalja Pessotšinskaja täna, 8. juunil Meresuu SPA Hotellis korraldatud kokkusaamisel.

Elektrooniliselt kogutud allkirjad saadeti interneti teel riigikogule, kus Riigikogu juhatus otsustas 29.05.2018 võtta menetlusse Natalja Pessotšinskaja k.a 8. mail algatatud kollektiivne pöördumine "Päästkem Narva-Jõesuu metsad!" ja edastada see menetlemiseks keskkonnakomisjonile.

Tänasel kohtumisel allkirjastati ka linnavalitsuse ja MTÜ Narva-Jõesuu Kohalik Algatus vaheline koostöökokkuleppe, mille eesmärgiks on pooltevahelise koostöö kaudu leida parim lahendus Narva-Jõesuu linna haldusterritooriumil asuvate RMK metsade majandamiseks selleks, et oleks tagatud metsade jätkusuutlikkus  ja Narva-Jõesuu linna Narva-Jõesuu linna kui kuurordi huvid.