Käivitus Menetlusteenistuse ja politsei ühispatrull

9. augustil, käesoleval aastal, sai alguse Menetlusteenistuse ja Narva politseiosakonna vahelise koostööraames ühispatrull, mille eesmärgiks on ühildada mõlema osapoole kompetents ja pädevus, et suurendada seeläbi kogukonna liikmete turvalisust. Samalaadne koostöö on Menetlusteenistusel olnud varasemalt viie omavalitsuse üleselt tegutsedes perioodil 2011 kuni 2014 Jõhvi politseiosakonnaga ja Ida prefektuuri migratsioonibürooga.

Ühistegevuse käigus toimub kahe osapoole vaheline info liikumine ka kiiremini ning tekkivate probleemidega saavad osapooled leida parimaid lahendusi. Esimesest ühispatrullist võtsid osa politsei poolt - piirkonnapolitseinik Aleksei Vassiljev ja noorsoopolitseinik Tatjana Volkova, Menetlusteenistuse poolt menetlusteenistuse juhataja Marek Ranne. Ühispatrulli käigus kontrolliti olulisi mahajäätud ohtlike hooneid, kuhu armastavad vaba aega veetma tulla noored. Samuti viidi läbivestlus  perekonnaga, kes tuli randa linnapromenaadile oma lapse sünnipäeva tähistama. Vestluse teemaks oli grilli tegemisest, praegusel kuival ajal, tingitud ohtudest. Sünnipäeva pidu tähistama tulnud perekond mõistis meie sõnumit ja kustutas oma lahtise tule grillil. Samuti viidi läbi vestlusi noorte lastega, kes sõitsid linnatänavail jalgratastega ilma nõuetekohase kiivrita.

Tuletame siinjuures lastevanematele meelde, et liiklusseaduse paragrahvi 30 lõike 6 kohaselt peab teel jalgrattaga ja pisimopeediga sõitmisel alla 16-aastane sõitja kandma kinnirihmatud jalgratturikiivrit. Nimetatud kohustus on ikka selleks, et kaitsta seda kõige nõrgemad osa kehast.

Ühispatrullis osalejad tõdesid, et ühistegevusel on sisuline mõte ja efektiivsus, millest saadi innustust jätkata seda laadi koostööga.

Marek Ranne
Menetlusteenistuse juhataja